Blog

28 czerwca 2016

Czerwiec – Podsumowanie

Czas na podsumowanie czerwcowych zmagań naszych zawodników.

Pierwszym startem tego miesiąca była kolejna edycja ŚLR MTB Cross Maratonu w Piekoszowie, gdzie Kamil Pomarański zdobył pierwsze miejsce w kategorii Elita, a Sebastian Opoka zwyciężył w kategorii Orlik.

Tego samego dnia Michał Neumann rywalizował na trasie Pucharu Polski w Tuchowie, gdzie dojechał do mety na dobrej 8 pozycji w kategorii Elita.

13315541_779357382201658_6342347083555779852_n

Na wyścigu Rajcza Tour ze startu wspólnego Michał Kapuściński zdobył 1 miejsce w kategorii, a dzień później na czasówce osiągnął 3 rezultat w swojej kategorii.

13310588_1025513910817763_8614958990854418841_n

13346498_1025514460817708_4412375122480482489_n

Kolejnego weekendu nasi zawodnicy pojawili się na 2 imprezach – Cyklokarpatach w Sandomierzu oraz Pucharze Polski XCM w Bukowinie Tatrzańskiej.

Marcin Reczynski 1 Miejsce M4 | 15 OPEN

W sobotę Michał Neumann i Mateusz Zajt wystartowali na Maratonie w Bukowinie Tatrzańskiej, mieli do pokonania 66 km (3 pętle), po ciężkich, miejscami skalistych szlakach. Przewyższenie na całej trasie osiągnęło prawie 2 tyś. metrów, więc zdecydowanie było co jechać. Michał po raz kolejny pokazał że potrafi jeździć naprawdę szybko, na mecie zameldował się na drugiej pozycji w kategorii oraz drugiej OPEN, jest to rewelacyjny wynik na tej rangi zawodach!
W Sandomierzu również dużo się działo, tam na starcie pojawiło się trzech naszych reprezentantów – Kamil, Sebastian oraz Marcin. Kamil do mety dotarł z czołówką, zajmując 3 pozycję OPEN oraz 2 w kat. M3, kolejny na mecie pojawił się Sebastian – zajął on 13 pozycję open oraz 6 w kat. M2. Marcin Reczyński również pokazał klasę wygrywając w kategorii M4 i zajmując 15 pozycję OPEN.

13412945_1029624247073396_5859474189537274376_n

13435579_1029616537074167_4178541519529655311_n

13407226_1029616517074169_943724806651650901_n

Kolejnego weekendu w Wiśle, nasz zawodnik Michał Kapuściński zajął pierwsze miejsce w Kategorii M0 oraz 59 miejsce OPEN.

13450176_1032685953433892_7303617010222113522_n

Dzień później Sebastian Opoka wystartował w  Dare2b MTB Maraton Skrzyszów.

Nasz zawodnik tym razem zdecydował się na najdłuższy dystans Full, który liczył 87km i ponad 2200m przewyższenia. Sebastian przekroczył linię mety z czasem 4 godzin i 5 minut, wygrywając Open oraz kategorię M2. Podium uzupełnili Piotr Sajdak (Movimento UKS PG Wojnicz ) oraz Marcin Gołuszka (Bikershop Racing Team).

13466233_1033563840012770_5441952537100367979_n

Ostatnie czerwcowe starty to MTBCross Maraton w Kielcach oraz Cyklokarpaty w Zakopanem.