Blog

22 października 2019

Podsumowanie sezonu 2019

Dla zawodników Cyclo Trener Team to już koniec zmagań w tegorocznym sezonie kolarskim. Część z nas zakończyła sezon w Częstochowie na Bike Atelier Maraton, a pozostali w miejscowości Rzyki na edycji Cyklokarpaty.

Nasi zawodnicy w kilku słowach podsumowali swoje zmagania.

Kamil Pomarański.:


Sezon 2019 przechodzi do historii. Pod względem przygotowania fizycznego był to mój najlepszy rok. Po 8 latach współpracy z Danielem Paszek z Cylo Trener wypracowaliśmy rekordowe „cyferki”. Przełożyło się to na kilka naprawdę solidnych wyników i dało motywację do dalszej pracy.

Kończę ten sezon również z poczuciem ogromnego niedosytu. Z powodów zdrowotnych nie udało się wystartować w docelowych imprezach i wykorzystać potencjału jaki drzemał w nogach. Mam nadzieję że limit pecha został wyczerpany i w przyszłym roku uda się w pełni czerpać radość z jazdy.

Najlepsze wyniki Kamila w tym sezonie to:

Bike Atelier MTB Maraton – Żarki –  5 OPEN / 2 miejsce M30 (2 OPEN bez Elity)

Cyklokarpaty – Rzyki – 2 OPEN / 1 miejsce M30 na dystansie GIGA

Scott MTBCrossMaraton Baćkowice – 1 OPEN dystans Master

Maratony MTB Lang Team Kraków – 5 OPEN 3 M30 dystans MEDIO

Górskie Mistrzostwa Polski – 10 miejsce kategoria M30

Co powiedział Piotr Sajdak o mijającym sezonie?

Po bardzo udanym sezonie 2018 jako CTT postanowiliśmy w tym roku walczyć wraz z najlepszymi polskimi maratończykami na trasach Bike Atelier MTB Maratonu. Dla mnie osobiście sezon ten był w dużym stopniu sezonem nowości, postawiłem na zdobywanie kolejnych umiejętności i doświadczeń, które jak wiadomo są równie ważne jak dyspozycja fizyczna. Rok 2019 jak najbardziej zaliczam do udanych. Regularnie meldowałem się na czołowych pozycjach najmocniej obsadzonego cyklu maratonów w Polsce czego zwieńczeniem było zwycięstwo w kategorii M2 oraz 10 pozycja Open w klasyfikacji generalnej. Zaliczyłem zwycięskie występy w maratonach Cyklokarpaty oraz Daretobe w kategorii OPEN.
Myślę, że sezon 2019 to kolejny dobry krok w rozwoju mojej kolarskiej pasji.

Najlepsze rezultaty Piotra:

1-miejsce M2 (10 open) klasyfikacja generalna Bike Atelier Maraton dystans PRO
1 miejsce M2 (2 open) Horal MTB Maraton
1 miejsce OPEN Cyklokarpaty GIGA RZYKI

Z kolei Kacper Wojtacha debiutujący w tym roku w naszych barwach wygrał edycję Cyklokarpat w Łopusznie na dystansie Hobby w kategorii M2 natomiast w klasyfikacji generalnej zajął 13 miejsce.

Pechowy sezon miał natomiast Marcin Reczyński który uległ wypadkowi na trasie Bike Atelier Maraton w Brennej. Do tego czasu zajmował miejsca w pierwszej 8-ce w swojej kategorii M40.

Michał Wacławek uzyskał swój najlepszy rezultat w sezonie na SKODA Horal MTB Maraton gdzie na dystansie 72 km zajął 2 miejsce w swojej kategorii oraz 10 Open.

Tomasz Ruszkowski kończy klasyfikację generalną Cyklokarpaty na dystansie HOBBY na 5-tym miejscu w kat. M40.

Warto również dodać o wynikach Jorge Ramiro Ramallo który zaliczył występ w Cape Epic czy La Leyenda de Dorado gdzie zajął 3 miejsce klasyfikacji generalnej Masters. Obecnie walczy na etapówce BRASIL RIDE.

Funkcjonowanie drużyny oraz uzyskane wyniki zawodników były by niemożliwe gdyby nie wspierający nasz sponsorzy. Jeszcze raz pragniemy podziękować firmom.:

SPONSOROWI GŁÓWNEMU:

ARROW – dystrybutor rozwiązań IT, z zakresu serwerów, oprogramowania, przechowywania danych, bezpieczeństwa sieci, infrastruktury.

SPONSOROM WSPIERAJĄCYM:

SAVEPOL POLIURETANY – Zastosowanie natryskowych powłok przeciwkorozyjnych i chemoodpornych umożliwia trwałe zabezpieczenie konstrukcji stalowych.

ABN PROFIL – Jesteśmy firmą rodzinną , która działa w branży budowlanej od 1991 roku. Zajmujemy się produkcją stolarki PVC.

4F – marka, która oferuje wysokiej klasy odzież sportową i akcesoria.

Karolina Kozela-Paszek – Zajmuję się dietą kadry Olimpijskiej pływaków oraz łyżwiarzy szybkich. Prowadzę wielu profesjonalnych sportowców na poziomie międzynarodowym w tym mistrzynię Świata oraz Europy w kolarstwie torowym a także v-ce mistrzynię Olimpijską. Niekiedy pomagam również polskim Gwiazdom wyglądać atrakcyjnie podczas sesji zdjęciowych a biznesmenom okiełznać zdrową dietę podczas wielu wyjazdów.

Cannondale Polska – producenta rowerów górskich, szosowych, triathlonowych, damskich i dziecięcych oraz akcesoriów rowerowych.

PARTNEROM.:

CYKLOMANIA – stacjonarny oraz internetowy sklep rowerowy.

Dziękujemy za wszystko i do zobaczenia w 2020 r.

Aktualności

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *